KAMJZ

Q22

Skyscraper in the Citycenter of Warsaw

Q22 Skyscraper in Warsaw,Poland

Concept & Execution: Kuryłowicz & Associates Architects
Construction: 2016
Client: Echo Investment
Status: Built
Construction years: 2013-2016
Usable footage: 91164 m2
Real footage: 53886 m2
Address: Jana Pawła/Grzybowska Street

Project Description (polish version):
Budynek wielofunkcyjny u zbiegu Al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej w Warszawie to 155-metrowy wieżowiec (195 m z iglicą) liczący 42 kondygnacje nadziemne i 5 podziemnych. Jego projekt jest sumą przemyśleń zapewniających integralne działanie różnych funkcji budynku przy szczegółowym uwzględnieniu oczekiwań klienta.
Biurowiec Q22 to nie tylko nowoczesna przestrzeń biurowa powstająca w centrum biznesowym stolicy. To również budynek ekologiczny, przyjazny dla jego użytkowników, oferujący najnowsze rozwiązania funkcjonalne, m.in. system odzyskiwania energii w windach, panele fotowoltaiczne na szklanym dachu, zintegrowane z oknami żaluzje, spięte z systemem zarządzania światłem i energią czy elektrozawory ograniczające marnowanie wody.
Q22 to także wszelkie udogodnienia – restauracja, fitness, parking i szatnie dla rowerzystów, nowoczesne technologie dla właścicieli urządzeń mobilnych, odpowiednie zaplecze socjalne.
Wszystkie te funkcje kryją się w wyrazistej i eleganckiej formie nawiązującej swym kształtem do struktury kryształu kwarcu. Monolityczność bryły o delikatnie przełamanych płaszczyznach oraz szklano-aluminiowa elewacja o prostych podziałach podkreślają jej dynamiczny charakter.

Authors:
Jacek Świderski
Ewa Kuryłowicz
Max Dobkowski
Julita Jaskulska
Magdalena Pawlak
Marcin Szubski
Michał Tęskny
Ewa Stankiewicz
Piotr Kuczyński

Coauthors:
Piotr Pietruczak
Karina Kowalewska
Dominika Wojciechowska
Magdalena Krześniak
Karolina Miklaszewska